Promocje, nowości i aktualności na Twój e-mail.
Zapisz się do Newslettera

Dostawa gratis


PayByNetNasze profile:

Start2Play na Facebooku Start2Play na Tweeterze Start2Play w Google+
The Next BIG Thing

Dostępność:Niedostępny

Cena:35,00

Kupuję
  • Opis
  • Szczegóły
  • Kupione z tym produktem
  • Ostatnio oglądane
  • Opinie o produkcie

The Next BIG Thing - gra PC

The Next BIG Thing to gra przygodowa utrzymana w starym stylu, przywodzącym na myśl największe hity zrealizowane w formule point’n’click. Za jej wyprodukowanie odpowiedzialne jest Pendulo Studios, które zasłynęło z trzech odsłon niezmiernie popularnego cyklu Runaway. 
Najnowszy tytuł mocno czerpie z pomysłów wykorzystanych wcześniej przez Pendulo w Hollywood Monsters – hiszpańskojęzycznej grze przygodowej, wydanej w 1997 roku. Akcja toczy się w światku Hollywood lat czterdziestych, przyprawionym elementami fantastycznymi. W realiach The Next Big Thing rolę celebrytów, producentów i gwiazd filmowych pełnią bowiem potwory. 
W grze wcielamy się w dwójkę charyzmatycznych bohaterów – dziennikarza Dana Murraya oraz jego koleżankę po fachu Liz Allaire – zaangażowanych w oryginalną i pełną niezwykłych zwrotów akcji historię. Obie postacie bardzo różnią się charakterami i w związku z tym – szczerze się nie cierpią. Liz, mimo iż blondynka, jest inteligentna, ambitna, profesjonalna i energiczna, ale równocześnie lekko stuknięta i obsesyjnie prawdomówna, co jest przyczyną masy tarapatów. Dan jest najbardziej bezczelnym, przebiegłym, kłamliwym i nieznośnie uwodzicielskim reporterem sportowym w całej Kalifornii. 
Cała historia zaczyna się, gdy dwójka głównych bohaterów otrzymuje zlecenie przeprowadzenia reportażu z jednego z dużych hollywoodzkich przyjęć. Przypadkowo stają się świadkami włamania do biura filmowego giganta FitzRandolpha. Liz bez wahania postanawia wziąć sprawy w swoje ręce, rozpoczynając śledztwo. Niestety jej partner, podobnie jak cała zgraja najróżniejszych, mniej lub bardziej ludzkich rezydentów luksusowej posiadłości, nie jest już tak skory do współpracy, szczególnie że za tym wszystkim kryje się grubsza intryga. 
W grze nie brak humoru, zagadek i łamigłówek, a także odwołań do kultury masowej, w tym znanych filmów i seriali telewizyjnych. Tradycyjnie dla dzieł tego studia w trakcie zabawy spotykamy masę dziwacznych postaci. Jedną z nich jest prof. Mucha, który po wypadku podczas testów swego wynalazku przekształcił się w pół człowieka, pół muchę. 
The Next Big Thing to stuprocentowa przygodówka. Zabawa polega więc głównie na dokładnym przeszukiwaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, zbieraniu przedmiotów i oczywiście rozwiązywaniu zagadek. Zaczynamy od wyboru jednego z trzech poziomów trudności. Pierwszy z nich posiada wbudowane podpowiedzi oraz możliwość podświetlania elementów lokacji, w których możemy coś zrobić. Średni poziom ma wyłączone wskazówki, a na najwyższym brakuje jakiegokolwiek z tych ułatwień. 
Opowieść została zaserwowana w charakterystycznym dla Pendulo Studios stylu graficznym, utrzymanym w humorystycznej, kreskówkowej konwencji z silnie nasyconymi kolorami. Wykorzystano te same rozwiązania techniczne co w Runaway 3: A Twist of Fate, a postacie i tła po raz pierwszy w przygodówce opracowano w jakości Full HD. Warto dodać, że twórcy poszli z duchem czasu i zaoferowali wsparcie dla wielu różnorodnych rozdzielczości. Posiadacze nowoczesnych monitorów nie muszą się więc obawiać, że widok będą psuły im czarne pasy po bokach ekranu.

Do aktywacji wymagane jest połączenie z internetem.


Wymagania sprzętowe: Pentium 4 2 GHz, 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 8 GB HDD, Windows XP/Vista/7
Grupa wiekowa 12+
Język polskie napisy
Premiera 2011
Stan Folia
Zapraszamy do dodania opinii na temat naszych produktów:
Ładowanie...